top of page

Çift Kişilik Jakuzi Modelleri

jakuzi.jpg
130x180-iki-kişilik-jakuzi.jpg
175x130-karşılıklı-jakuzi.jpg

175x130 Dikdörtgen Jakuzi

190x150-jakuzi-modelleri.jpg

190x150 Dikdörtgen Jakuzi

150x190-dörtgen-jakuzi.jpg

190x150 Dikdörtgen Jakuzi

180-yuvarlak-jakuzi.jpg

180 cm Yuvarlak Jakuzi

150-yuvarlak-gömme-jakuzi.jpg

150 cm Yuvarlak Jakuzi

200-gömme-jakuzi.jpg

200 cm Yuvarlak Jakuzi

185x120-yan-yana-jakuzi.jpg

185x120 Dikdörtgen Jakuzi

190x120-dörtgen-jakuzi-1.jpg

190x120 Dikdörtgen Jakuzi

150x150-çift-kişilik.jpg
150-oval-jakuzi1.jpg

Çift Kişilik Jakuzi Modelleri

Jakuziler, birden fazla isim ile anılırlar. Bu isimler, jakuzinin işlevleri ile alakalıdır. Örnek vermek gerekirse çift kişilik jakuzi modelleri veya tek kişilik modeller denildiğinde nasıl bir jakuzi istediğiniz az çok anlaşılmaktadır. Tabii modeli belirleyen en büyük unsurlardan biride tasarımlardır. Oval çift kişilik jakuzi veya yuvarlak çift kişilik jakuzi dediğinizde tasarımsal olarak daha net bir şey kafamızda oluşmaktadır.

Çift Kişilik Jakuzi Tasarımları
Jakuziler kendi aralarında oldukça özgün tasarımlar ile öne çıkar. Bu tasarımlar, jakuzi içerisindeki keyfinizi en üst mertebeye çekebilir. Aynı zamanda banyonuzu tasarımsal olarak da bir adım öteye çıkarır. Estetik görüntü veya doku seçeceğiniz çift kişilik jakuzi modelleri kapsamında değişecektir. Bunun için banyonuzun tasarımını önceden kafanızda planlayıp ona göre bir dekorasyon çalışması yapmalısınız.

Yuvarlak Çift Kişilik Jakuzi

Yuvarlak modeller, tüm kapasiteli jakuzi modellerinde tercih edebileceğiniz tasarımlardır. İlk çıkışı veya kullanılışı, yüksek hacimli olarak olmuştur. Yani ikiden fazla insanın kullanımı için ilk olarak ortaya çıkmıştır. Şu anda bu şekilde yuvarlak jakuziler kullanılsa da evlerimizde çift kişilik jakuzi modelleri olarak da yer almaktadır.

Çift kişilik olmayan yuvarlak jakuziler; spor salonlarında, SPA merkezlerinde, güzellik salonlarında veya saunalarda kullanılmaktadır. 6 kişiye kadar bu modellerin kapasiteleri artabilir. Toplu bir etkinlik veya faaliyet için elbette yuvarlak jakuziler kaçınılmazdır. Tasarımı oldukça geniş bir kullanım alanı sunmaktadır.

Dikdörtgen Çift Kişilik Jakuzi

Yuvarlak modellerden sonra dikdörtgen modeller de oldukça fazla tercih edilmektedir. Dikdörtgen modeller, yuvarlak modellere göre daha ekonomiktir. Elbette bu ekonomik farklılık modelin sunmuş olduğu tasarımsal farktan kaynaklanmaktır. Fakat işlev veya konfor yönünden dikdörtgen çift kişilik jakuzi modelleri hiçbir fark gözetmeksizin aynı değerleri göstermektedir.

Bu tip modellerin oturma düzeni farklılık gösterebilir. Yuvarlak jakuzilerin oturma düzeni standarttır. Karşı karşıya veya yan yana bireyler oturmak istediğinde yuvarlak modellerin tasarımlarında herhangi bir fark göze çarpmaz. Fakat dikdörtgen modellerde bu durum tam olarak böyle değildir. Bireyler jakuzi firmalarına nasıl bir oturma düzeni istediklerini belli etmelidir. Aksi taktirde istediği keyfi jakuzilerin içinde alamazlar. Peki bu oturma düzenleri nasıldır?

Eğer bireyler yan yana bir oturma düzeni talep ederler ise jakuzilerin tasarımları değişecektir. Dikdörtgen modeli fark etmeksizin yan yana modellerde jet motorları aynı düzlemde bulunmaktadır. İki kişinin jet motorlarından aldığı verim, bu tip çift kişilik jakuzi modelleri kapsamında aynıdır. İki kişinin oturma pozisyonu aynıdır. Başlıkların yeri sağ veya sol olmak üzere belirlenir.

Karşı karşıya bir oturma pozisyonunu tercih eden bireylerin jakuzi dizaynı ise bambaşkadır. Tasarımı itibari ile bireyler, açısal olarak tam karşı karşıya birbirlerine bakamazlar. Çapraz dediğimiz şekilde oturma pozisyonlarında olmalılardır. Yani bireyin birisi sol köşede keyif yaparken, diğer birey sağ köşede bulunmalıdır. Jakuziden aldığınız verim elbette düşmez. Fakat jakuzinin tasarımı değişir. Jet motorlarının yeri ‘’negatif’’ yönde konumlanır. Bir ayna yansıması gibi olacaktır. Aynı şekilde başlıkların yeri de de bu bakımdan yan yana değil, çapraz bir vaziyette olur. Çift kişilik jakuzi modelleri içinde bireylerin oturma düzeni bu şekilde olmaktadır.

Oval Jakuzi Modelleri
Oval jakuziler, ekonomik jakuzilerdir. Mütevaziyi sevenler, oval jakuzinin kullanımına ağırlık vermişlerdir. Aynı zamanda dar veya havadar banyolarda da bu modeller vazgeçilmezdir. Bu modeller genelde tek kişilik olarak sınıflandırılır. Fakat çift kişilik oval jakuziyi görmemiz de oldukça olasıdır.

Çift kişilik jakuzilerin içerisinde oval jakuziler de bulunmaktadır. Fakat oval jakuzilerin oturma düzeni tek taraflıdır. Yani bireyler yan yana oturamazlar. Ancak ve ancak karşı karşıya oturabilirler. Bu da jakuzide alacağınız verimi düşürebilir. Fakat ekonomik yönden de sizi rahatlatır. Çift kişilik jakuzi modelleri içinde en az tercih edilendir.

Çift Kişilik Jakuzi Fiyatları
Çift kişilik modellerin fiyatını belirleyen yegane unsur tasarımdır. Çünkü hali hazırda bu modeller çift kişilik standartları ile aratılmaktadır. Yani fiyatlarda değişkenliğe yol açacak tek unsur tasarım veya tasarım içine koyulan aparatlar olmaktadır. Tasarımlar ise oval, yuvarlak ve dikdörtgen olarak karşımıza çıkar. En yüksek fiyatlı olan yuvarlak modeller iken en düşük fiyatlı olanlar ise oval olanlardır. Aparatlardan ahşap kaplama da fiyata en çok etken eden unsurlardan bir tanesidir.

bottom of page